هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی به چه فاکتور‌هایی بستگی دارد؟

بررسی هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی - مطب دکتر عالیان در تهران

میزان هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی سؤالی است که اکثر افراد علاقه‌مند به جراحی بینی می‌پرسند. در این مقاله با دکتر عالیان در تهران، متخصص گوش، حلق و بینی می‌خواهیم به سؤالات شما راجع به هزینه‌های عمل بینی و همچنین هزینه‌ی آن در بیمارستان دولتی پاسخ دهیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات زیر را دریافت کنید.

  • چه عواملی در هزینه‌های جراحی بینی مؤثر است؟
  • آیا بیمه‌های درمانی شامل حال جراحی بینی می‌شود؟
  • فرم بینی شما تا چه اندازه بر هزینه‌های عمل بینی شما تأثیرگذار است؟

عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی

به طور کلی موارد متعددی در هزینه‌های مؤثر بر جراحی بینی دخیل هستند. پزشکی که انتخاب می‌کنید، مرکز درمانی که برای عمل جراحی به آنجا می‌روید و تیم بیهوشی که بالای سر شما حاضر می‌شوند همه به نوعی در بالا و پایین شدن هزینه‌های عمل جراحی مؤثر هستند. تجربه و سابقه‌ی جراحی که قرار است زیردست او تحت عمل جراحی قرار بگیرید نیز موضوع مهمی است. گاهی تفاوت قیمت بین دو پزشک که یکی از آن‌ها در این زمینه خوش‌نام‌تر است کاملاً مشهود است؛ اما در رابطه با هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی، باید بدانید که عمل جراحی بینی نیز مثل سایر عمل‌های زیبایی تحت پوشش هیچ‌گونه بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد و همین امر هزینه‌های شما را افزایش می‌دهد. در ادامه تک به تک به بررسی عواملی که مستقیماً بر هزینه‌ جراحی بینی در بیمارستان دولتی مؤثرند خواهیم پرداخت.

هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی - مطب دکتر عالیان در تهران

1- جراحی که انتخاب می‌کنید.

اگر به تازگی تصمیم به جراحی بینی گرفته‌اید و به دنبال قیمت آن با جراحان متعددی صحبت کرده‌اید، حتماً متوجه اختلاف قیمت‌ها شده‌اید. گاهی اوقات پزشک جراحی که اسم و رسم بیشتری دارد و به لحاظ سابقه‌ی کاری و مهارت بیشتر می‌توان به او اعتماد کرد قیمتی به شما می‌دهد که از رنج قیمتی کمی بالاتر است و این امر کاملاً طبیعی است. البته باید بدانید همیشه گرانی بیش از حد دال بر تجربه و مهارت جراح نیست و صدالبته هیچ ارزانی عجیب و غریبی هم بی‌دلیل نیست. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم برای آگاهی کامل از هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی، بعد از اینکه جراح خود را انتخاب کردید راجع به هزینه‌ها کاملاً تحقیق کنید و او را با دیگر جراحان شهر خود مقایسه کنید.

2- مدل جراحی بینی

به طور کلی بینی به سه طریق طبیعی، نیمه فانتزی و یا فانتزی و به عبارتی عروسکی عمل می‌شود. بسیاری از افراد که خواهان عمل جراحی هستند می‌خواهند عمل بینی آن‌ها کاملاً طبیعی باشد. فراموش نکنید که طبیعی بودن عمل بینی به معنی بزرگ ماندن و رفع نکردن نواقص آن نیست. این تصور غلطی است که اکثر افراد راجع به عمل طبیعی بینی دارند و شاید به همین خاطر اکثر خانم‌ها برای عمل، بینی‌های فانتزی و نیمه فانتزی را انتخاب می‌کنند.

طبیعی بودن عمل بینی به این معنا است که بینی شما با دیگر اجزای صورتتان کاملاً در تناسب باشد. در واقع هر چقدر جراح شما ماهر‌تر و با تجربه‌تر باشد، نتیجه‌ی کار یک بینی طبیعی‌تر خواهد بود و بر روی هزینه‌ی عمل بینی مؤثر است. با این حساب مدل جراحی بینی یکی از عواملی است که مستقیماً با هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی و حتی خصوصی در ارتباط است.

3- مرکزی که برای جراحی به آن‌جا می‌روید.

این مورد یکی دیگر از مواردی است که به طور مستقیم بر هزینه‌ی عمل بینی مؤثر است. هر چند این عمل زیبایی تحت هیچ‌گونه بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد اما پر واضح است که عمل جراحی در یک بیمارستان دولتی به مراتب کم‌هزینه تر از یک بیمارستان خصوصی و یا کلینیک‌های خصوصی است. البته هزینه‌ای که باید پرداخت کنید تا حدود زیادی باز هم به جراحی که انتخاب می‌کنید برمی‌گردد و ممکن است اختلاف قیمت جراحی نزدیک جراح مشخص در بیمارستان دولتی و خصوصی خیلی فاحش نباشد. بهتر است قبل از اینکه خود را برای جراحی آماده کنید قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید و بعد از آن تصمیم بگیرید.

هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی - مطب دکتر عالیان در شهر تهران4- فرم بینی شخص بیمار

فرم بینی شما تا حدود زیادی هزینه‌ جراحی بینی در بیمارستان دولتی را مشخص می‌کند. همان‌طور که می‌دانید به‌طور کلی بینی در دو گروه بینی‌‌های گوشتی و بینی استخوانی طبقه‌بندی می‌شود. حتماً شنیده‌اید که جراحی بینی‌‌های گوشتی به مراتب از بینی‌های استخوانی مشکل‌تر است تا جایی که برخی جراحان ترجیح می‌دهند بینی‌های گوشتی را عمل نکنند؛ اما دلیل این امر چیست؟ بینی‌‌های گوشتی به دلیل پوست ضخیم‌تری که دارند فرایند جراحی برای آن‌ها کمی پیچیده‌تر است و معمولاً هزینه‌‌ی جراحی آن‌ها بیشتر از بینی‌های استخوانی است.

البته این یک اصل و یا قانون نیست و می‌تواند خلافش اتفاق بيفتد اما بینی‌های استخوانی هم بسته به نوع بینی، پوست بینی، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و دیگر مشکلات تنفسی قیمت‌گذاری می‌شوند. به این ترتیب می‌توان این‌طور عنوان کرد که هزینه‌ جراحی بینی در بیمارستان دولتی برای هر شخصی با توجه به فرم بینی او متفاوت است.

5- جراحی بینی با بیهوشی و یا با بی‌حسی موضعی؟

جراحی بینی بدون بیهوشی ممکن است؟ این سؤال اکثر افرادی است که برای اولین بار متوجه می‌شوند امکان جراحی بینی با بی‌حسی هم وجود دارد. بله؛ امکان جراحی بینی بدون بیهوشی هم وجود دارد. البته به میزان خیلی زیادی بستگی به فرم و نواقص موجود در بینی شما دارد. گاهی اوقات جراح شما تشخیص می‌دهد که بینی شما چندان به جراحی نیاز ندارد و تنها کمی دست‌کاری در آن می‌تواند نتیجه را مطلوب‌تر کند.

در این شرایط چنانچه شخص بیمار از بیهوشی و عوارض بعد از آن هراس داشته باشد پزشک، جراحی بدون بیهوشی را توصیه می‌کند که در این صورت بخشی از هزینه‌ها که مربوط به متخصص بیهوشی و تیم هوشبری که قرار بود بالای سر شما حاضر شوند، از لیست هزینه‌ها خط می‌خورد. به این ترتیب هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی کمتر می‌شود. البته به خاطر داشته باشید که اگر بینی شما نقص زیادی داشته باشد، جراحی با بی‌حسی منطقی نیست و تنها زمانی جراحی بینی بدون بیهوشی را اولویت قرار دهید که قرار نیست ساعت‌ها در اتاق عمل بمانید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی - مطب دکتر عالیان در تهرانسخن آخر

هزینه جراحی بینی در بیمارستان دولتی طبق فاکتور‌هایی که در قسمت بالا به آن‌ها اشاره کردیم مشخص می‌شود و هزینه برای هر فرد با فرد دیگر تا حدودی متفاوت است و همین موضوع، دادن یک رنج قیمتی مشخص راکمی مشکل می‌کند؛ اما به طور کلی هزینه جراحی بینی در سال 98 چیزی حدود 10 تا 12 میلیون برآورد می‌شود. اگر قصد دارید بینی خود را جراحی کنید اما هنوز ابهامات زیادی راجع به قیمت، نوع جراحی، تکنیک جراحی و… دارید، می‌توانید از دکتر عالیان در تهران، متخصص گوش، حلق و بینی مشاوره بگیرید.