مهم‌ترین اقدامات قبل از جراحی بینی

مهمترین اقدامات قبل از عمل بینی - مطب دکتر عالیان در تهران

اقدامات قبل از جراحی بینی شامل کارهایی می‌باشد که نیاز است بیمار قبل از عمل از آن‌ها آگاهی کامل داشته باشد. رینوپلاستی یا جراحی بینی، امروزه به یکی ازاولویت‌های زندگی جوانان ایرانی تبدیل شده است. انجام جراحی بینی تنها یک الی دو ساعت زمان می‌برد اما نتیجه حاصل شده از عمل جراحی بینی تا پایان عمر به همراه فرد خواهد بود. برای دریافت نتیجه عالی نیاز است که فرد قبل و بعد از عمل مواردی را رعایت کند. رعایت این موارد می‌تواند تضمین کننده یک عمل خوب و بدون دردسر برای شما باشد. تمام مواردی که نیاز است توسط شما رعایت شود، توسط دکتر عالیان در تهران به شما قبل از عمل یادآوری می‌شود. با ما همراه باشید تا اقدامات قبل از جراحی بینی را به طور مفصل برای شما توضیح دهیم.

اقدامات قبل از جراحی بینی

تمام بیماران به صورت معمول قبل از عمل جراحی دچار استرس می‌شوند. این استرس بیشتر برای افرادی پیش می‌آید که برای اولین بار می‌خواهند اقدام به عمل جراحی کنند. لازم است بدانید که این استرس برای بار اول عادی و بسیار رایج است. پزشک می‌تواند در کم کردن این استرس از بیمار، بسیار کمک‌رسان باشد. اطلاع از اقدامات قبل از جراحی بینی به شما کمک می‌کند که عملی راحت و آسان‌تر داشته باشید.

اقدامات قبل از عمل بینی - مطب دکتر عالیان در شهر تهران

1- هدف از جراحی بینی را برای خود مشخص کنید.

اولین نکته برای اقدامات قبل از جراحی بینی، داشتن هدف از جراحی بینی است. بهتر است قبل از جراحی هدف خود را از جراحی بینی مشخص کنید. برخی از افراد دارای بینی مناسب و متعادلی می‌باشد اما به دلیل مشکلات روحی و روانی دست به عمل بینی می‌زنند. داشتن هدف و انگیزه از جراحی بینی می‌تواند شما را کمک کند تا به نتیجه دلخواه خود برسید. عمل بینی با هدف‌های مختلفی انجام می‌شود، از این رو شخص باید بداند چرا تصمیم به این عمل گرفته است. هدف از جراحی بینی می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

– برداشتن تمام قوز بینی

– درمان کامل انحراف بینی

–  کوچک کردن بینی

– پولیپ بینی

توجه داشته باشید در صورتی که فرد هدف درستی مانند موارد بالا نداشته باشد و هدفش از جراحی بینی فقط شبیه شدن به بینی فرد دیگری باشد، به احتمال زیاد از نتیجه عمل راضی نخواهد شد. برای مشاوره می‌توانید به مطب دکتر عالیان متخصص گوش، حلق و بینی در شهر تهران مراجعه کنید.

2- شیوه تغذیه قبل از جراحی بینی

لازم است که قبل از عمل جراحی بینی، به مدت 8 ساعت چیزی خورده نشود تا معده به صورت کامل خالی از مواد غذایی شود. اگر معده در هنگام عمل پر باشد احتمال برگشت غذا در حین عمل بسیار زیاد است و این بازگشت امکان دارد باعث مسدود شدن راه تنفسی بیمار شود. هر چند در صورت وجود این بازگشت، دکتر جراح با قرار دادن لوله‌ای در نای راه تنفس را می‌تواند به صورت کامل باز کند. توجه داشته باشید که منظور از ناشتا بودن، خالی بودن معده است. قرار نیست شما تا 8 ساعت قبل از عمل بخورید و بیاشامید و معده خود را پر کنید، پس نیاز است معده قبل از عمل به صورت کامل خالی باشد. به همین منظور بهتر است شب قبل از عمل شام سبکی بخورید و صبح عمل ناشتا باشید.

اقدامات قبل از عمل بینی - مطب دکتر عالیان در شهر تهران

3- مراقبت‌های دارویی قبل از جراحی بینی

نیاز است تا دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف مسکن‌هایی مانند آسپرین به شدت خودداری کنید. چرا که مصرف این قرص‌ها باعث خونریزی درحین عمل خواهد شد و روند عمل را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد.

4- ترک سیگار قبل از جراحی

اگر جزء افرادی سیگاری هستید، نیاز است 2 هفته قبل از عمل جراحی زیبایی سیگار خود را ترک کنید. مواد موجود در سیگار باعث کم شدن اکسیژن سطح خون می‌شود. کم شدن اکسیژن در خون باعث مشکلات تنفسی در حین عمل می‌شود. از مهم‌ترین مواردی که توسط جراح قبل از عمل چک می‌شود، میزان اکسیژن خون است. اگر میزان اکسیژن خون به مقدار زیادی کم باشد، احتمالاً دکتر از انجام عمل خودداری خواهد کرد. این سنجش خون توسط دستگاه انجام می‌شود و توسط نمایشگر به پزشک معالج نمایش داده خواهد شد.

5- آزمایشات لازم قبل از عمل جراحی بینی

برای انجام عمل جراحی بینی نیاز است که آزمایش‌هایی قبل از عمل انجام شود. معمول‌ترین این آزمایشات، از قرار زیر است:

آزمایش FBS: این آزمایش، آزمایش قند خون می‌باشد. دکتر باید قبل از شروع عمل، میزان قند خون و دیگر موارد مهم این آزمایش را بداند.

آزمایش CBC.dif: کنترل مشکل کم‌خونی بیمار

آزمایش PT and PTT: کنترل مشکل انعقادی در بیمار

آزمایشβ-HCG (ویژه بانوان): آزمایش تشخیص بارداری

همچنین دکتر معالج نیاز است قبل از عمل جراحی بداند که بیمار مبتلا به بیماری ایدز یا مواردی مانند این بیماری است.

6- انتخاب جراح

انتخاب جراح بینی یکی دیگر از مواردی است که باید قبل از شروع جراحی بینی انجام دهید. اگر جراحی را انتخاب کرده‌اید که تجربه خاصی در عمل بینی ندارد، مطمئناً با مشکل مواجه خواهید شد.

اقدامات قبل از عمل بینی - مطب دکتر عالیان در تهران

7- رعایت نظافت و بهداشت قبل از عمل

دوش گرفتن قبل از عمل جراحی بینی: بهتر است قبل از عمل جراحی بینی حتماً دوش گرفته باشید و تمیز و پاکیزه به مطب دکتر مراجعه نمایید.

اصلاح صورت قبل از عمل: بهتر است آقایان قبل از عمل صورت خود را کاملاً اصلاح نمایید.

نوع لباس مورد استفاده: بهتر است که روز عمل، لباسی آزاد و دکمه‌دار بپوشید. لباسی مانند پیراهن به تن کنید تا نیازی نباشد لباس را از سرتان خارج کنید.

پاک کردن لاک و آرایش: خانم‌ها نباید در روز عمل از لاک ناخن و ناخن مصنوعی استفاده کنند. از انجام آرایش بر روی صورت هم بپرهیزید.

توقف مصرف برخی از دارو‌های گیاهی: برخی از گیاهان دارویی باعث خونریزی بعد از عمل می‌شوند و یا این خون‌ریزی را تشدید می‌کنند. معمولاً گیاهانی مانند سیر و زنجبیل باعث تشدید خون‌ریزی در حین عمل و بعد از عمل خواهند شد. ویتامین‌هایی مانند E و روغن ماهی همین اثر را بر روی افراد دارد. از مصرف این مواد دارویی تا دو هفته قبل از عمل به شدت پرهیز کنید.

سخن پایانی

اگر اقدامات بالا را به صورت کامل انجام دهید، می‌توانید امیدوار باشید که جراحی شما به خوبی انجام می‌شود و همچنین روند بهبود بسیار سریع خواهد بود. در صورت داشتن هرگونه سؤال در مورد اقدامات قبل از جراحی و هزینه جراحی زیبایی بینی می‌توانید با مطب دکترعالیان متخصص گوش وحلق وبینی در تهران در ارتباط باشید.