هزینه جراحی بینی در شهر تهران

شرایط پرداخت هزینه جراحی بینی - مطب دکتر عالیان در تهران

هزینه جراحی بینی امروزه پرتکرارترین سوالی‌ است که از پزشکان زیبایی پرسیده می‌شود. انسان‌ ذاتاً به زیبایی علاقه دارد و هر کسی که به زیبایی و ظاهرش اهمیت دهد را مورد ستایش قرار می‌دهد. به سبب همین تمایل به زیباتر شدن و کمال‌گرایی انسان، متخصصین علم پزشکی شرایطی را فراهم نمودند که انسان بتواند به این خواسته‌اش جامه عمل بپوشاند. یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین جراحی‌ها در حیطه زیبایی، جراحی بینی است. به همین منظور قصد داریم در این مقاله راجع به هزینه جراحی بینی و هدف از انجام آن صحبت کنیم.

هزینه جراحی بینی به چه عواملی بستگی دارد؟

از آنجا که رینوپلاستی یا همان جراحی بینی برای هر بیمار متفاوت است، هزینه درمان جراحی زیبایی بینی بسته به تعدادی از عوامل متفاوت خواهد بود. بیماران باید در مورد هزینه‌های کل جراحی با پزشکان خود و همچنین نحوه پرداخت صحبت کنند. هدف از انجام این جراحی، رفع کردن نواقص ظاهری در بینی است. پیش از بیان هر نکته‌ای باید به این موضوع اشاره کرد که عمل زیبایی زیر مجموعه‌ای از جراحی پلاستیک است و این دو یکسان نیستند. عوامل متعددی می‌تواند بر هزینه‌ جراحی بینی مؤثر باشد. به عنوان مثال پزشکی که انتخاب می‌کنید، فضای درمانی که برای عمل به آنجا می‌روید و مدلی که از انواع مدل‌های جراح بینی برای خود انتخاب می‌کنید.

هزینه جراحی بینی - مطب دکتر عالیان در شهر تهراننوع بینی، نوع پوست بینی، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی هم جزو عواملی‌ است که در تعیین هزینه‌ جراحی بینی تاثیر خواهد گذاشت. با این وجود به طور دقیق نمی‌توان عنوان کرد هزینه جراحی بینی دقیقاً چقدر است. در بین انواع بینی گوشتی و استخوانی، دستمزد جراح بینی استخوانی ممکن است به چندین میلیون برسد که بسته به شرایط هر جراح متفاوت است. دستمزدهای ارائه شده توسط جراحان مختلف، ممکن است با توجه به نوع عمل مورد نیاز نیز متفاوت باشند. این امر منصفانه است، چرا که عمل‌های پیچیده‌تر، به تخصص، مهارت و زمان بیشتری در اتاق عمل نیاز خواهند داشت.

آیا هزینه جراحی بینی گوشتی با بینی استخوانی متفاوت است؟

 هر انسان دارای دو استخوان بینی است که در ناحیه فوقانی میانی صورت، بین پیشانی و استخوان‌های فک بالا (فک فوقانی) قرار دارد. این‌ استخوان‌ها در وسط یکدیگر قرار دارند تا پل بینی را تشکیل دهند. استخوان‌های بینی معمولاً کوچک و طولانی هستند، اما می‌توانند از نظر اندازه و شکل در افراد مختلف متفاوت باشند. قطعاً یک بینی که قوز و برآمدگی جزئی دارد، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف‌های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد. هزینه‌های معقول در سال ۹۸ با توجه به گفته‌ها بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون است.

در مقابل بینی‌های گوشتی نسبت به بینی‌های استخوانی پوست کلفت‌تری دارند به همین دلیل اجزای استخوانی و غضروفی آن‌ها قابل مشاهده نیستند. همچنین غضروف‌ها معمولاً نازک و ضعیف هستند، از این رو نوک این بینی‌ها افتاده و پهن است. کاهش یا افزایش غضروف بینی باعث کوچک شدن نوک و تقویت پایه‌ی بینی و در نهایت زیبایی و دوام عمل بینی می‌شود. از آنجایی که جراحی بینی گوشتی مشکل‌تر است، هزینه جراحی بینی گوشتی نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه جراحی بینی - مطب دکتر عالیان در شهر تهرانعمل جراحی بینی ارزان یا گران؟

اگر فردی قصد انجام عمل زیبایی بینی را داشته باشد، به احتمال زیادی با سؤالات زیادی مواجه می‌شود. سؤالاتی نظیر در کجا می‌توان عمل زیبایی ارزان‌قیمت انجام داد؟ چه تفاوتی بین عمل زیبایی ارزان و عمل زیبایی گران وجود دارد؟ عوامل متعددی در تصمیم فرد برای مراجعه به یک پزشک خاص برای انجام عمل زیبایی، دخیل است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، موضوع هزینه می‌باشد. گاهی اوقات می‌شنوید که فردی می‌گوید با پرداخت یک مبلغ نه‌چندان زیاد، بینی خود را عمل کرده است و از پیامد و نتیجه آن هم رضایت کامل دارد. اگر شما هم قصد انجام عمل بینی را داشته باشید، آیا به پزشکی که او را عمل کرده اعتماد می‌کنید؟

به این موضوع دقت داشت که مطمئناً ارزان بودن عمل زیبایی در برخی از کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها دلایل گوناگونی دارد. به عنوان مثال ممکن است در آن بیمارستان یا کلینیک از ابزار مرغوبی جهت انجام عمل زیبایی بهره گرفته نشود و یا اینکه یک فرد کم‌تجربه مثل یک رزیدنت عمل را انجام دهد. همچنین این احتمال هم وجود دارد که بیمار به سبب آشنایی با پزشک هزینه کمتری را برای عمل پرداخت کرده باشد. با توجه به اینکه عمل بینی یک عمل بسیار خاص و حساس محسوب می‌شود، باید آن را تحت نظر یک دکتر با تجربه انجام داد زیرا اگر این عمل به خوبی انجام نشود، صدمات غیر قابل جبرانی را به فرد وارد می‌کند.

قبل از هر چیزی مطمئن شوید که می‌خواهید عمل بینی را انجام دهید.

از بحث هزینه عمل جراحی بینی که بگذریم، تغییر شکل بینی یک عمل پیچیده است؛ و همان‌طور که ملاحظه می‌شود جراحی زیبایی بینی یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در بین نوجوانان است. برای بیماران نوجوان و جراحان آن‌ها مهم است که آیا تغییر شکل بینی گزینه‌ی مناسبی برای فرد است یا خیر. پزشکان باید اطمینان حاصل کنند که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی، انتخاب شخصی بیمار است نه نتیجه فشار همسالان یا والدین.

بررسی هزینه جراحی بینی - مطب دکتر عالیان در تهران از آنجایی که اگر با عجله تصمیم بگیرید نتایج را نمی‌توان تضمین کرد، بنابراین خطرات احتمالی وجود دارد که می‌تواند برایتان گران تمام شود. قبل از اینکه جلوتر بروید، در مورد دلیل تغییر شکل بینی مطمئن شوید. همچنین صرف‌نظر از دلیل عمل جراحی، پزشکان توصیه می‌کنند که نوجوانان تا 14 یا 15 سالگی برای جراحی بینی منتظر بمانند. تا این زمان، بینی رشد می‌کند و فرم و شکل آن ممکن است دستخوش تغییراتی شود؛ بنابراین ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و وقت بگذارید تا در مورد تصمیم خود خوب فکر کنید.

سخن آخر

جراح زیبایی بینی می‌تواند تعادل ویژگی‌های صورت را تا حد زیادی بهبود ببخشد و به بیماران در کشف اعتماد به نفسی تازه کمک کند. جراحی زیبایی بینی نیز به دو منظور اصلاح نقایص ساختاری و همچنین بهبود مشکلات تنفسی صورت می‌گیرد. بطور کلی طبق تحقیقات صورت گرفته، دو عامل اصلی باعث تغییر در هزینه‌ جراحی بینی می‌شود که عبارت‌اند از: اعتبار پزشک و موقعیت کلینیک. قبل از اینکه خود را برای جراحی آماده کنید راجع به جوانب این تصمیم خوب فکر کنید و با پزشک خود مشورت کنید. دکتر عالیان متخصص گوش، حلق و بینی در رشت می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. برای رزرو نوبت معاینه با مطب ایشان در تماس باشید.