لیفت بینی بدون جراحی

لیفت بینی بدون جراحی - مطب دکتر عالیان در تهران

در گذشته اگر کسی از داشتن بینی نافرم رنج می‌برد تنها راه برطرف کردن آن جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی بود. اما امروزه با رشد علم پزشکی روش‌های مختلفی برای زیبایی بینی به وجود آمده‌است که نیازی به جراحی ندارند. این قضیه خبر خوشی برای افرادی است که از خونریزی، جراحی و دوره نقاهت طولانی مدت ترس دارند. Nose Lifting یا لیفت بینی بدون جراحی در تهران یکی از همین روش ها است.

با توجه به اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد و عضوی مهم برای زیبایی به شمار می‌رود، مردم برای داشتن بینی زیبا دست به عمل‌های جراحی مختلفی می‌زنند. اما روش لیفت بینی بدون جراحی یا Nose Lifting روشی جدید در همین زمینه است که در ادامه این مطلب بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

لیفت بینی بدون جراحی چیست؟

همانطور که شاید بدانید واژه لاتین Nose به معنای “بینی” و واژه Lift به معنای “بالا بردن” می‌باشد. پس با نگاهی کلی می‌توان فهمید که لیفت بینی به معنای “بالابردن نوک بینی” است که بسیاری از دختران و پسران جوان برای حفظ زیبایی بینی خود دست به انجام این کار می‌زنند. وقتی صحبت از زیبایی بینی می‌شود افکار به سمت جراحی بینی کشیده می‌شود اما لیفت بینی بدون جراحی در تهران این دیدگاه را از بین برده است. در نتیجه این انتخاب، روشی مقرون به صرفه و سبک برای افرادی‌ است که می‌خواهند بینی زیباتری داشته باشند و در عین حال تحت عمل جراحی سنگین قرار نگیرند. پس اگر جزو این دسته افراد هستید، دکتر عالیان متخصص زیبایی بینی در این زمینه به شما لیفت بینی در تهران را پیشنهاد می‌دهد.

لیفت بینی بدون جراحی - مطب دکتر عالیان در تهران

انواع روش‌های لیفتینگ بینی بدون نیاز به عمل جراحی 

1- تزریق ژل

تزریق ژل در لیفت بینی بدون جراحی ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش ممکن است که هیچ نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد. در این روش پزشک ابتدا بینی فرد را با تزریق ژل دچار بی حسی موضعی می‌کند و سپس مقداری ژل اسید هیالورونیک را در اطراف آن تزریق می‌کند. اگر این ژل در نزدیکی نوک بینی تزریق شود باعث نوک تیز شدن آن می‌گردد.
لازم به ذکر است که از این روش برای برطرف کردن انحنای بینی و پر کردن فرورفتگی‌ها نیز استفاده می‌شود که به‌ اصطلاح به آن Nose Filler (فیلر بینی) گفته می‌شود.

2- نخِ لیفتینگ

استفاده از نخ برای لیفت بینی بدون جراحی یکی از پرکاربردترین روش‌ها است. ماندگاری لیفت بینی به‌وسیله نخ نسبت به تزریق ژل، بیشتر است. همچنین این روش برای کسانی که قبلاً عمل رینوپلاستی انجام داده‌اند و از شکل بینی خود رضایت ندارند بسیار مناسب است زیرا می‌توانند بینی خود را به شکل دلخواه درآورند.در این روش که نیازی به بیهوشی ندارد، پزشک پس از بی‌حس کردن محل مورد نظر توسط آمپول، سوراخ‌های ریزی را در نوک بینی ایجاد کرده تا بتواند نخ‌های لیفت را از زیر پوست عبور دهد.

این نخ‌ها با نام PDO (پلی دی اکسانون) از جنس پروتئین هستند و با بدن انسان سازگاری کامل دارند. نخ‌های PDO پس از گذشت دو سال جذب بدن می‌شوند و بینی شخص بدون هیچگونه عوارض جانبی خطرناک به حالت اولیه خود باز می‌گردد. همچنین این نخ‌ها با تولید کلاژن و فیبروبلاست، پوست را محکم‌تر و کشیده‌تر می‌کند و باعث خوش فرمی بینی می‌گردد. این روش برای کسانی که قوزبینی یا افتادگی بینی دارند نیز مناسب است.

3- پلاسما جت

دیگر روشی که برای لیفت بینی بدون جراحی به کار می‌رود لیفت به‌وسیله پلاسما جت است که هزینه بیشتری نسبت به دو روش قبل دارد. این نوع لیفت توسط دستگاهی به نام پِلکسر انجام می‌گیرد و معمولاً برای بینی‌های گوشتی کاربرد دارد. در این روش صورت فرد باید فاقد از هرگونه مواد آرایشی باشد. سپس بینی شخص به‌طور نقطه‌ای سوزانده خواهد شد که درنهایت نقاط کوچکی بر روی محل پلاسما شده باقی خواهد ماند و پس از چند روز اثر آن‌ها از بین می‌رود. در نتیجه پلاسما جت باعث تحریک سلول‌های پوستی شده و بافت‌ها را بهبود می‌بخشد. از این روش برای رفع چین و چروک صورت و افتادگی پلک نیز استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از هریک از روش‌های لیفت بینی

مزایای لیفت بینی بدون جراحی - مطب دکتر عالیان در تهران

تزریق ژل

 1. کم هزینه بودن
 2. عدم نیاز به بیهوشی
 3. دوره بهبودی زودهنگام
 4. فاقد عوارض جانبی

نخ لیفتینگ

 1. ماندگاری بیشتر نسبت به روش تزریق ژل
 2. ایجاد شکل ظاهری دلخواه بینی
 3. عدم نیاز به بیهوشی
 4. دوره نقاهت کوتاه مدت

پلاسما جت

 1. هزینه کمتر نسبت به عمل جراحی زیبایی (رینوپلاستی)
 2. عدم نیاز به بیهوشی
 3. عدم ایجاد عوارض دراز مدت
 4. بهبودی زودهنگام

اگر شما هم می‌خواهید بینی زیبایی داشته باشید از انجام عمل‌های سنگین و گران‌قیمت بپرهیزید و با مراجعه به دکتر عالیان روش مناسب لیفت بینی در تهران را امتحان کنید. بدین گونه بدون نیاز به جراحی و استرس‌های ناشی از آن، خیال خود را از این بابت راحت کنید.