روش‌های برداشتن قوز بینی

روشهای برداشتن قوز بینی

بینی زیبا که به چهره افراد بیایید یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی محسوب می‌شود. قوز بینی یا همان بینی عقابی به دلیل اینکه ظاهری برجسته و خمیده دارد، تاثیر بسیار بدی روی زیبایی چهره افراد می‌گذارد. تعداد بسیاری از افرادی که برای عمل جراحی زیبایی بینی به مطب دکتر عالیان مراجعه می‌کنند، دارای قوز بینی هستند. به همین جهت سعی داریم در این مطلب برای متقاضیان برداشتن قوز بینی، توضیحاتی ارایه دهیم.

قوز بینی یا بینی عقابی

اصلا قوز بینی شامل چه مواردی می‌شود؟ قوز بینی یا بینی عقابی در صورتی ایجاد می‌شود که استخوان و غضروف پشت بینی رشد زیادی داشته و نسبت به اطراف آن برآمده‌تر به نظر می‌رسد. علاوه بر شکل ظاهری مادرزادی، این مورد ممکن است بر اثر شکستگی و جوش خوردن مجدد استخوان تیغه بینی نیز یه وجود آمده باشد. بیش‌تر افرادی که قوز بینی دارند، نوک بینی آن‌ها نیز افتاده است. البته در بسیاری از موارد قوز بینی به علت کوتاه بودن استخوان بینی مابین چشم‌ها، بسیار بزرگ‌تر از آنچه که در واقعیت وجود دارد دیده می‌شود، برای رفع این مشکل راهکارهای مناسبی وجود دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

برای رفع مشکل قوز بینی چه روش‌هایی وجود دارد؟

برداشتن قوز بینی

برای برداشتن قوز بینی، در مواقعی که قوز حاصل فرورفتگی‌های محل مشخصی از بینی باشد، می‌توان با تزریق ژل مشکل را برطرف کرد و شاید هیچ نیازی به عمل باز بینی نباشد. این روش در بسیاری از موارد جزئی جوابگو بوده و بیماران را راضی می‌کند. اما باید توجه داشت که ژل‌های تزریقی دائمی نبوده و حدود 6 ماه دوام دارند و به همین دلیل باید تزریق مجدد انجام گیرد.

این روش برای بینی‌هایی که قوز آن‌ها به دلیل افتادگی نوک بینی به وجود آمده است هم، جواب خواهد داد، به شرطی که مشکل بسیار حاد نباشد. اما برای برداشتن قوز واقعی بینی که حاصل رشد بیش از حد استخوان بینی است، راهی بجز جراحی برداشتن قوز بینی وجود ندارد.

برداشتن قوز بینی با عمل رینوپلاستی

در جراحی زیبایی بینی برای برداشتن قوز بینی، پس از بی‌هوشی عمومی، جراح برش‌هایی را ایجاد می‌کند و با کنار زدن پوست بینی شروع به تراشیدن و برداشتن استخوان و غضروف‌های اضافی می‌کند. در مواردی که مانند فرورفتگی بیش از حد در قسمت مابین چشم‌ها، جراح برای رفع فرورفتگی از پیوند عضروف استفاده می‌کند، غضروف پیوندی از تیغه بینی و قسمت برآمده برداشته می‌شود. و در صورت لزوم بیش‌تر به غضروف پیوندی، جراح اقدام به برداشتن غضروف از گوش بیمار می‌کند.

برداشتن قوز بینی و عمل های آن

در برخی موارد که مشکل بیمار با تزریق ژل قابل رفع شدن نیست، و از طرفی به اندازه‌ای نیست که شکاف کامل برای عمل انجام گیرد، جراح اقدام به عمل رینوپلاستی بسته برای برداشتن قوز بینی می‌کند. در این روش شکاف‌های کوچکی در داخل سوراخ‌های بینی ایجاد کرده و با استفاده از سوهان و تجهیزات جراحی، اقدام به برداشتن قوز بینی می‌کند.

انجام عمل رینوپلاستی بسته، بسیار حساس است. چرا که جراح، دید کاملی از استخوان بینی ندارد، به همین دلیل برای انجام این عمل، جراح باید مهارت و تجربه کافی را داشته باشد، دکتر عالیان متخصص جراحی بینی، یکی از بهترین جراحان رینوپلاستی بسته در تهران هستند، شما می‌توانید برای این عمل با اطمینان خاطر برای معاینات اولیه به مطب ایشان مراجعه کنید.

 بهبودی بعد از برداشتن قوز بینی

در صورتی که برای رفع قوز بینی از تزریق ژل استفاده شده باشد نیازی به استراحت نیست و بلافاصله بعد از تزریق، بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد.

اما در مورد برداشتن قوز بینی به روش جراحی اینطور نیست و بیمار باید تا بهبودی کامل، مراقبت‌های ویژه مانند: کمپرس یخ، خوابیدن به پشت با چند بالش، استفاده از مسکن، نخوردن غذاهای سفت و غیره را انجام دهد. در رینوپلاستی بسته سرعت بهبودی بیمار بالاتر است و عوارض آن نیز کم‌تر از رینوپلاستی به روش باز است.

جمع بندی مطالب

در پایان لازم است به این نکته تاکید کنیم که معاینه اولیه برای تشخیص نوع قوز بینی شما بسیار مهم است و سعی کنید با مراجعه به پزشک متخصص ماهر، از روش‌درمانی با کم‌ترین عوارض استفاده کنید.

دکتر عالیان در تهران بعد از عکس‌برداری و بررسی‌های دقیق، برای بیماران خود بهترین و مناسب‌ترین روش درمانی متناسب با مشکل آنان را پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر و یا رزرو وقت می‌توانید با مطب ایشان تماس حاصل نمایید.