با عمل جراحی بینی گوشتی بیشتر آشنا شوید!

جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی ،یکی از عمل‌های زیبایی پرحاشیه و بحث‌برانگیز است. دلیل این امر، باورهای اشتباهی است که در میان مردم وجود دارند. باورهایی مانند اینکه جراحی بینی‌های گوشتی سخت‌تر است، این بینی‌ها بعد از عمل حالت اول باز خواهند گشت و یا آنکه نتیجه عمل بینی به‌خوبی بینی‌های استخوانی نیست.

همین باورها باعث شده است تا بسیاری از افرادی که بینی‌های گوشتی دارند، برای انجام عمل جراحی بینی خود دچار تردید شوند. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که امروزه جراحان متبحر و باتجربه‌ای مانند دکتر علیرضا عالیان در تهران، با بهره‌گیری از جدیدترین متدهای جراحی بینی گوشتی می‌توانند بینی شما را به بهترین شکل و بدون بازگشت به حالت اول جراحی نمایند. اگر شما هم قصد انجام عمل جراحی بینی گوشتی را دارید، با ما همراه باشید تا شما را با این عمل بیشتر آشنا نماییم.

بینی گوشتی به چه نوع بینی می‌گویند؟

هنگامی‌ که از بینی گوشتی صحبت می‌کنیم، بسیاری تصور می‌کنند این بینی‌ها دارای گوشت و عضله زیادی هستند در حالی که این‌طور نیست. بینی‌های گوشتی، پوستی ضخیم و غضروف‌هایی نازک و ضعیف دارند. همچنین در این بینی‌ها، پهنای قسمت پایینی و ارتفاع پره‌های بینی از کنار زیاد است. البته هر بینی که پهن باشد الزاماً بینی گوشتی نیست بلکه گاهی ممکن است این پهن بودن به دلیل بزرگ بودن غضروف باشد. بهترین راه برای تشخیص نوع بینی معاینه توسط پزشک متخصص است.

نحوه‌ی انجام عمل بینی گوشتی

هدف اصلی در این جراحی، باریک و کوچک‌تر کردن قسمت پایینی بینی و شکل‌دهی مطلوب به قسمت نوک و پره‌های آن است. در گذشته جراحی بینی گوشتی بیشتر از طریق تراشیدن استخوان و غضروف بینی انجام می‌شد، و مدتی پس از انجام عمل به دلیل ضعیف بودن غضروف و اتفاقاتی که در زیرپوست می‌افتد، بینی افراد جمع شده و به سمت پایین متمایل می‌شد که اصطلاحاً به آن افتادگی بینی می‌گویند.

فواید جراحی بینی گوشتی
عمل بینی

دلیل اینکه بیشتر مردم اعتقاد دارند جراحی بینی گوشتی برگشت‌پذیر است، همین موضوع بوده است. امروزه در شیوه‌ی جدید جراحی بینی گوشتی، پزشک جز در موارد خاص مانند غوزدار بودن بینی، استخوان و غضروف را نمی‌تراشد. همچنین جراح برای تقویت غضروف نازک بینی، قسمتی از غضروف تیغه وسط بینی را برداشته و آن را به قسمت نوک بینی پیوند می‌زند.

اگر تیغه بینی فردی در اثر ضربه یا حادثه آسیب‌دیده باشد، پزشک از غضروف گوش او بدون واردکردن صدمه به‌ ظاهر گوش استفاده می‌کند. درنهایت برای کاهش پهنای بینی، عرض پره‌های بینی از کنار کوچک می‌شوند. برای انجام این جراحی لازم است این نکته را به خاطر داشته باشید، که توجه به‌ تناسب بینی با سایر اعضای صورت اهمیت بسیاری دارد.

آیا عمل بینی گوشتی برگشت‌پذیر است؟

این سؤالی است که این روزها، ذهن اغلب افرادی که قصد انجام این عمل را دارند به خود مشغول کرده است. در جواب این سؤال باید بگوییم خیر؛ امروزه با شیوه‌های جدیدی که در این عمل زیبایی به کار گرفته می‌شود احتمال اینکه بینی شما پس از عمل دچار مشکل شود یا به حالت اول خود بازگردد بسیار کم و نزدیک به صفر است.

یکی از این شیوه‌ها، استفاده از تقویت غضروفی است که به شما کمک می‌کند پس از عمل و در مراحل ترمیم، تغییر شکل در بینی شما اتفاق نیافتد. نکته مهم در جراحی بینی گوشتی، انتخاب یک پزشک متبحر و باتجربه در این زمینه است زیرا با توجه به اینکه بینی‌های گوشتی غضروف ضعیف و باریکی دارند، عمل آن نیاز به‌دقت و مهارت بسیار زیادی دارد.

بهترین روش برای جراحی بینی گوشتی چیست؟

روشهای جراحی بینی گوشتی

به‌طورکلی در جراحی بینی، از دو روش جراحی باز یا بسته استفاده می‌شود. در مورد بینی‌های گوشتی، بهتر است از روش باز استفاده شود زیرا در روش بسته نوک بینی به‌خوبی دیده نمی‌شود و دسترسی به آن محدود است. یکی از شیوه‌هایی که امروزه در بسیاری از تبلیغات به چشم می‌خورد، انجام این عمل با لیزر است. درباره این شیوه باید به شما بگوییم که این موضوع تنها جنبه تبلیغاتی دارد، و لیزر هیچ تأثیری در فرم‌دهی به استخوان بینی گوشتی ندارد و تنها قادر به برطرف کردن ایرادات سطحی پوست بینی شما است.

نکته پایانی

مهم‌ترین نکته در انجام عمل جراحی بینی گوشتی، انتخاب بهترین جراح بینی در تهران است. با توجه به این‌که این جراحی عملی پیچیده است و نیاز به‌ دقت و مهارت بالایی برای کسب نتیجه مطلوب دارد، بهتر است هنگامی‌که تصمیم به انجام این عمل زیبایی گرفتید در مرحله نخست یک پزشک متبحر و باتجربه را انتخاب نمایید. دکتر علیرضا عالیان ،با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی انجام عمل‌های زیبایی و انجام بیش از چندین هزار عمل، بهترین گزینه برای انجام مشاوره‌های پیش از عمل و انجام جراحی بینی گوشتی در تهران هستند.